DUSZA,  ROZWÓJ

Niech Twoje życie stanie się aktem TWORZENIA

Człowiek jest najdoskonalszym dziełem Stwórcy, a jego największym darem, umiejętnością i przywilejem jest możliwość TWORZENIA.

Poprzez moc swoich MYŚLI i UCZUĆ mamy możliwość stwarzania wszystkiego, cokolwiek zechcemy ujrzeć w swojej rzeczywistości. Zanim coś stanie się materią, najpierw powstaje myśl w umyśle Twórcy i ta myśl zaczyna kształtować daną rzecz w wyobraźni, przekształcać ją, zmieniać, dopasowywać, aż nabierze swojego ostatecznego obrazu, który potem zaczynamy przenosić na świat rzeczywisty podejmując określone działania. Ale dana rzecz już istnieje. Ona już została stworzona w niefizycznej rzeczywistości i zaczyna wprawiać w ruch wszystko, co ma pomóc w jej urzeczywistnieniu w świecie materii. Wszechświat nieustannie nas wspiera i zsyła nam wszelkie potrzebne zasoby, niezbędne do materializacji naszej myśli.

Wszystko, co nas otacza i co potrafimy dostrzec swoimi zmysłami zostało najpierw stworzone w umyśle i wyobraźni Twórcy.

Każdy z nas posiada tę niewyobrażalną moc Tworzenia. Problem polega na tym, że większość z nas zamiast świadomego aktu tworzenia jest poddawana wpływowi chaosu myśli innych ludzi i tworzymy totalnie bezmyślnie, nie zdając sobie sprawy, że wszystko, co wypełnia nasz umysł powołujemy do życia. I niestety najczęściej jest to „wybuchowa mieszanina” milionów myśli ludzi, którzy nas otaczają na co dzień. Jeżeli nie wybieramy świadomie, na czym koncentrujemy swój umysł, zostajemy bezwiednie poddani wpływowi mas. A czym są przepełnione umysły mas? Raczej tym, czym karmią nas media – lękiem, strachem, smutkiem, żalem, poczuciem winy i wstydu, zawiścią i zazdrością, poczuciem braku i niedostatku… Na pewno nie króluje w ich sercach i umysłach Miłość, Radość, Spokój, Obfitość i wszelka Harmonia – bo obserwowalibyśmy zupełnie inny świat dookoła.

Aby wypełnić tymi stanami swoje wnętrze, musimy każdego dnia świadomie je wybierać. Wtedy przebywamy na wysokich wibracjach i jesteśmy otoczeni jakby ochronną „tarczą”, która odbija od nas cały ten negatywizm, który zechciałby nas dosięgnąć i się do nas przykleić. Bo niestety, kiedy nie mamy tej „tarczy”, to bardzo łatwo zostajemy zainfekowani przekonaniami tłumu – wszelkie wirusy myślowe wchodzą w nas powodując pogorszenie samopoczucia, zdrowia, a w dalszej konsekwencji prowadzą do różnych chorób. Bo każda choroba jest tylko i wyłącznie skutkiem długo pielęgnowanych w umyśle chwastów, które rozprzestrzeniają się po całym organizmie i kumulują w najsłabszych komórkach.

Natomiast dobra informacja jest taka, że każdy organizm ma zdolność samoleczenia. Dobre, jasne i pozytywne myśli tworzą uczucia, które wprowadzają nas spowrotem w wysokie wibracje i to one oddziałując na chore komórki uruchamiają mechanizmy samouzdrawiania.

Dlatego każdego dnia uważnie wybieraj na czym chcesz skoncentrować swoją uwagę oraz to, czym się karmisz – świadomie wybieraj obrazy, na które patrzysz, dźwięki, których słuchasz, ludzi, z którymi rozmawiasz i tematy tych konwersacji, a także sposoby w jaki spędzasz swój czas oraz co wprowadzasz do swojego organizmu. To wszystko może Cię wzmacniać lub osłabiać. W każdej chwili masz wybór, co i kogo wpuszczasz do swojego życia. Każda decyzja ma konsekwencje długofalowe. Doskonale wiemy, co nam służy, a co szkodzi, jednak najczęściej oszukujemy sami siebie, bojąc się tego czy damy radę wytrwać w nowych nawykach lub w obawie przed opiniami i krytyką innych.

I to wszystko razem potem decyduje o tym czy czujemy się pełni mocy i energii czy osłabieni. Bo kiedy nasze myśli i uczucia są jasne, pozytywne, wzmacniające, wtedy mamy w sobie energię życia i Moc Tworzenia. Wtedy tę energię możemy świadomie kierować w każdy swój czyn i nawet proste codzienne czynności traktować jako twórczy akt, celebrując każdy dzień i sprawiając, że zwykłe codzienne życie staje się pełne magii i piękna. Wtedy nasza Dusza ma szansę rozkwitnąć, a my stajemy się coraz bardziej wyczuleni na jej subtelne sygnały przemawiające do nas z wnętrza i pragnące nas ukierunkować na nową drogę Tworzenia czegoś wartościowego, co pragnie ujrzeć światło dzienne.

Bo w dzisiejszych czasach coraz bardziej przepełnionych bezdusznymi przedmiotami, zautomatyzowanymi usługami, jałowym przekazem, fałszem, sztucznotą, największą wartość ma to, co jest tworzone z głębi serca i przepełnione pasją, entuzjazmem i radością Twórcy. Nie ma znaczenia czy to przedmioty, usługi, projekty – cokolwiek to jest, jeżeli jest tworzone z czystym i otwartym sercem i umysłem i wypełnione Twoimi najpiękniejszymi uczuciami – to przyciągnie do Ciebie ludzi, którzy zechcą to mieć, korzystać z tego, brać w tym udział. Ludzie pragną tego, co jest przepełnione prawdą, autentycznością i wysoką energią, bo dzięki temu mogą doświadczyć podobnych stanów, jakie towarzyszą Twórcy – bo w jego dziełach ta energia pozostaje utrwalona i obcując z nimi możemy ją odczuwać.

Wszystko jest energią i najwyższa energia zawsze wygrywa. I nie chodzi tu o „najgłośniejszą” energię, bo na skali wibracji najwyższą energię ma Spokój.

Usiądź w ciszy lub na łonie natury, sam na sam ze sobą, zrób kilka głębokich oddechów i zastanów się, co z głębi Twojego serca woła i pragnie być wyrażone? Jak Twoja Dusza chce się przejawiać w świecie? Co pragniesz tworzyć i dawać ludziom? Co sprawia, że rozkwitasz i czujesz spełnienie? Jaką misję chcesz wypełniać?

Muzyka Duszy gra w ciszy i spokoju. Daj sobie ten czas, aby usłyszeć głos własnego serca. Zaufaj i pozwól Duszy się prowadzić. Zacznij TWORZYĆ, bo właśnie Twojego dzieła świat potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *