ROZWÓJ

Pierwszy krok…

Długo się zastanawiałam o czym powinien być ten pierwszy wpis…

Tak naprawdę zamiar stworzenia bloga i dzielenia się swoimi przemyśleniami dojrzewał we mnie już od kilku lat. Zawsze lubiłam pisać pamiętniki i dzienniki. Dzisiaj to robię trochę rzadziej, jednak uwielbiam przelewać swoje myśli na papier i dawać im wyraz.

Myślę, że wielu z Was ma podobnie… Często mamy jakiś pomysł, który zaczyna rodzić się w naszej głowie i…. zaczyna się analiza?!?!

„Czy to już odpowiedni czas…?”

„Czy jestem już na to gotowa…?”

„Czy to jest dobry pomysł…?”

„Czy ktoś w ogóle będzie chciał z tego korzystać…?”

i tak dalej…znacie to prawda?

Niekończąca się historia tocząca się w naszej głowie.

A prawda jest taka, że każdy z nas ma coś wartościowego światu do przekazania. I tak naprawdę nie ma większego znaczenia, ilu się znajdzie ludzi, którzy zechcą to czytać, bo tu przede wszystkim chodzi o nas – o sam akt tworzenia czegoś. Jeżeli czujesz wewnętrznie ogromną chęć pisania to jest to Twoja unikalna energia, która szuka wyrazu. A jeżeli będziesz to robić z czystą radością, lekkością i intencją tworzenia czegoś wyjątkowego, to z pewnością znajdą się ludzie, którzy właśnie Twojego przekazu szukają. Bo jesteśmy wszyscy na pewnym poziomie połączeni – to, czego Ty potrzebujesz, ktoś z pewnością ma dla Ciebie, a na to, co Ty masz do zaoferowania, czekają już gdzieś właściwi odbiorcy.

Pewne pomysły powracają do nas jak bumerang – nie bez powodu. W pewnym momencie ten impuls w nas staje się tak mocny i wyraźny, że już nie jesteśmy w stanie go bagatelizować. Pozostaje tylko zrobić pierwszy krok… tak naprawdę jest to ten najważniejszy i zarazem najtrudniejszy krok. Chodzi o podjęcie decyzji – TAK wchodzę w to. Zbyt często próbujemy wszystko dokładnie zaplanować, obmyślić jak ta nasza droga miałaby wyglądać krok po kroku… a z doświadczenia wiem, że nawet „najdoskonalsze” plany same się weryfikują w czasie działania, bo nie jesteśmy w stanie połączyć kropek patrząc w przód. Każdy kolejny krok kształtuje ten następny i otwiera przed nami nowe drzwi, ścieżki i możliwości, których nawet nie bylibyśmy w stanie wykreować wcześniej.

Cokolwiek możesz zrobić lub marzysz, że możesz to zrobić, zacznij to. W zdecydowaniu drzemie geniusz, potęga i magia.


Johann Wolfgang Goethe

Wiem, że czytając teraz ten wpis, znowu odnajdujesz w sobie obszar, który już od jakiegoś czasu woła o swoją uwagę… z pewnością jest w Tobie coś, co pragniesz zacząć robić, ale stale odkładasz to na bliżej nieokreślone „później”.
Jasne, że są pewne pomysły i projekty, które muszą zaczekać na odpowiedni czas, chociażby ze względu na potrzebne nam zasoby – sama też mam wiele takich, dla których wytyczyłam już sobie konkretną drogę i poszczególne kroki, które podejmuję, aby je zrealizować.

Mając w głowie swój pomysł odpowiedz sobie na pytanie: Jak nie teraz to kiedy???

Jeżeli jest w Tobie coś, co woła Cię już od naprawdę baaardzo długiego czasu, to po prostu zrób ten pierwszy krok!
Może zacznij zgłębiać wiedzę związaną z danym tematem, może kup książkę, pojedź na jakieś szkolenie, porozmawiaj z ludźmi, którzy już robią to, co Ty chcesz zacząć robić. Zrób cokolwiek w kierunku realizacji tego marzenia!

„Musisz biec w swoim własnym wyścigu. Nieważne, co inni ludzie o Tobie pomyślą. Ważne jest to, co Ty sam myślisz o sobie. Nie przejmuj się sądami innych, dopóki wiesz, że postępujesz prawidłowo. Możesz zrobić cokolwiek zechcesz, jeśli tylko jest to w zgodzie z Twoim sumieniem i sercem. Nigdy nie wstydź się słusznie postępować. Zdecyduj, co jest dobre i trzymaj się tego. A nade wszystko, nigdy nie mierz własnej wartości cudzą miarą.”

Robin S.Sharma


Moim celem jest inspirować Ciebie do zmian, do odwagi podążania za swoimi marzeniami, do odwagi bycia sobą i wyrażania siebie w pełni.
Dlatego będę zamieszczać tutaj wiele postów, które będą budzić w Tobie uśpione marzenia i które będą wydobywać na powierzchnię to, co pragnie być zobaczone, usłyszane i wyrażone…

Świat Cię potrzebuje! Świat czeka na Ciebie!

komentarzy 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *