CIĄŻA, PORÓD,  MACIERZYŃSTWO

ŚWIADOMAMA – przygotowanie do świadomej ciąży, porodu i rodzicielstwa

Projekt ŚWIADOMAMA to zrodzona z głębi serca odpowiedź na wołanie mojej Duszy.

Zaczęło się w 2017 roku od pierwszej ciąży z Aleksandrem, która była dla mnie cudownym odkrywaniem swojej kobiecości, przez doświadczenie pierwszego, świadomego porodu lotosowego w domu, dalej przez odkrywanie swojego spełnienia w macierzyństwie, aż po drugą ciążę z Anastazją i drugi domowy poród lotosowy, który okazał się niezwykle pięknym, magicznym doświadczeniem…

Droga, którą przeszłam jest zaledwie początkiem i zalążkiem tego projektu, jednak wzbogaciła mnie tak bardzo, że postanowiłam zacząć dzielić się tymi doświadczeniami na większą skalę.

Idea tego projektu dojrzewała we mnie od 3 lat. Najpierw podczas pierwszej ciąży z synem, kiedy stopniowo przychodziły do mnie wszystkie potrzebne informacje, które prowadziły mnie do odpowiednich ludzi, książek, filmów, wydarzeń, warsztatów… co wszystko razem sprawiło, że cały proces przygotowywania się do porodu i rodzicielstwa był niezwykle świadomy, odkrywczy, transformujący i otwierający przede mną mnóstwo nowych przestrzeni.

Po narodzinach Aleksandra już dokładnie wiedziałam, że chcę wspierać inne kobiety w podobnej drodze i szerzyć ideę porodów lotosowych, bo doświadczyliśmy jego niezwykłej mocy i piękna. Jednak wewnętrznie potrzebowałam kolejnych doświadczeń porodów lotosowych, aby móc szerzej promować tę ideę.

Podczas drugiej ciąży z Anastazją przechodziłam kolejne procesy, poznawałam kolejnych ludzi, rozwijałam się tak, że z miesiąca na miesiąc coraz bardziej dojrzewała we mnie gotowość do rozpoczęcia działań związanych z projektem.

Pierwszą ideą było stworzenie filmu dokumentalnego o porodach lotosowych. Ten pomysł pojawił się już przed porodem Aleksandra, jednak wtedy jeszcze nie byliśmy na to z Pawłem gotowi. Nakręciliśmy nasz domowy poród, jednak bez finału i miał on służyć głównie nam jako pamiątka. Paweł zrobił też skróconą wersję, aby móc pokazywać znajomym parom, które będą zastanawiać się nad porodem domowym. Dzięki temu udało się już kilka par zainspirować do takiego właśnie porodu.

Będąc w ciąży z Anastazją, już dokładnie wiedzieliśmy, że teraz jest czas, aby ten film zaczął powstawać. Stopniowo klarował się scenariusz, rodziły się nowe pomysły. Najpierw mieliśmy zamysł nagrywać ujęcia stopniowo przez całą ciążę, jednak nie mogłam w żaden sposób się do tego zabrać. Miałam już gotowe pomysły na tematy, o których chcę mówić. Dopiero wraz ze zmianą osobistego roku numerologicznego pod koniec ciąży, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poczułam ogromną zmianę energii. I wtedy w ciągu 2 tygodni każdego dnia nagrywałam jakiś film. Miały to być materiały do naszego filmu dokumentalnego, a także filmy, które zamieściłam na moim kanale youtube, które mają pomagać kobietom i nie tylko w przygotowaniu do świadomej ciąży, porodu i rodzicielstwa.

Poniżej zamieszczam playlistę filmów, które opublikowałam do tej pory.

Przez ostatnie pół roku cała moja energia była skoncentrowana na rodzinie i domowej przestrzeni, a w szczególności na naszej córeczce. Teraz zaczynam coraz częściej myśleć o tym, aby małymi krokami pozwolić się rozwijać temu projektowi… Na tyle, na ile będzie to możliwe, w swoim tempie…

Wkrótce ukaże się krótka relacja z pięknego domowego porodu naszej córki Anastazji. Nie jest to łatwe dzielić się publicznie takim doświadczeniem, jednak misja, która mną kieruje jest dużo większa i wiem, że świat obecnie potrzebuje coraz więcej takich przykładów, aby pomóc naszym przyszłym pokoleniom i zmienić sposób, w jaki dzieci przychodzą na świat…

Misją projektu ŚWIADOMAMA jest tchnienie Nowej Wizji Narodzin do serc jak największej liczby ludzi, którzy zaczynają żyć ideą świadomego poczęcia, ciąży, porodu i rodzicielstwa, dzięki czemu rodzi się nowe pokolenie wyjątkowych dzieci, które są w stanie w znaczący sposób zmieniać na lepsze życie na naszej planecie.

Moją intencją jest inspirowanie i wspieranie kobiet w budzeniu i rozkwitaniu ich kobiecej mocy i wewnętrznego piękna, dodawanie im odwagi, wiary i pewności poprzez dzielenie się własnymi doświadczeniami, wiedzą i dobrą energią.

Moim głównym celem jest ukazanie niezwykłego piękna, mocy i wartości domowego porodu lotosowego dla dziecka, rodziców, a także dla przyszłości naszego społeczeństwa.

Zapraszam do wspólnego odkrywania i tworzenia Nowej Wizji Narodzin.

Mam mnóstwo pomysłów na rozwijanie tego projektu, które stopniowo będę realizować. Jeżeli zainteresowała Cię ta idea i masz jakąś ciekawą myśl, którą możemy zacząć wspólnie realizować to zapraszam do kontaktu 🙂 Być może okaże się, że nadajemy na podobnych falach i stworzymy razem wspólną przestrzeń, w której rozkwitną nowe, wartościowe pomysły… 🙂

komentarze 2

  • Oczarowana

    Super pomysł i niezwykłe artykuły. Ja jestem oczarowana Twoimi słowami… Trzymam kciuki za sukces i gratuluję powiększenia się rodzinki. Jesteście wspaniali! Pozdrawiam 🙂

    • Anna Siemińska

      Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Cieszę się, że dobrze się czyta 🙂 Pozdrawiam serdecznie! ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *